Lietuvos žirginio sporto federacija

LŽSF seminaras pradedantiesiems dailiojo jojimo teisėjams (2021-03-06)

2021-02-11

LŽSF seminaras pradedantiesiems dailiojo jojimo teisėjams Agne Uždavinyte (LTU)
Registracija iki kovo 4 d. Mokymai vyks Microsoft Teams platformoje. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta kovo 5 d.
SEMINARAS NEMOKAMAS
Seminaro temos:
Praktinis žvilgsnis į LŽSF Oficialių asmenų rengimo programą dailiąjam jojimui: kam ji skirta, kaip įgyti žinių ir patirties, kaip vyksta neakivaizdinis teisėjavimas ir vertinimo sesijos, rekomenduojami informacijos šaltiniai, patarimai planuojantiems teisėjo karjerą.
Teisėjo vaidmuo varžybose: misija, atsakomybė, profesinė etika. “Buitinė/praktinė” darbo pusė, pasiruošimas konkrečioms varžyboms, bendradarbiavimas su kolegomis ir organizatoriais.
Ką reikia žinoti, dar prieš įjojant pirmąjam raiteliui: programa, paraiškos, starto protokolai, dalyvavimo sąlygos, žirgų pasai, veterinariniai reikalavimai, išvedimo eiga, aikštynas, arklidės, žirgų treniravimas ir apšildymas. Kas už ką atsakingas? Raitelio apranga ir žirgo ekipiruotė.
Praktinis teisėjavimas: skambučio naudojimas, įvairios klaidos ir jų vertinimas, kokiais atvejais duetas eliminuojamas. Balai ir jų reikšmė, rezultato skaičiavimas, laimėtojų nustatymas esant lygiam rezultatui, apdovanojimas. Jauniems raiteliams bei mėgėjams skirtų rungčių specifika. P lygio specifika.
Viskas apie DJ elementus iki L lygio: bendrieji principai ir treniravimo skalė, sustojimas, žinginė, risčia, šuoliavimas, kontrazovada, paprasti keitimai, įvairios figūros, pasitraukimas nuo blauzdos, petys vidun, traversas, renversas, skersavimas, sukiniai ir puspiruečiai žinginėje, bendrieji įvertinimai.